Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyKamera Samsung Gear 360 mění způsob zachycování světa kolem nás

Kamera Samsung Gear 360 mění způsob zachycování světa kolem nás

Veletrh MWC v Barceloně je v plném proudu a jihokorejský Samsung zde kromě vlajkových telefonů řady Galaxy S7 představil také malou šikovnou kamerku, která umožňuje zaznamenávat 360° fotografie a videa ve vysoké kvalitě.

Samsung Gear 360 je vybavena duálními objektivy s efektem rybího oka, přičemž oba mají patnáctimegapixelové snímače se světelností f/2.0 a zvládnou zachycovat 360° videa ve vysokém rozlišení 3 840 × 1 920 pixelů (při 30 snímcích za sekundu) a zároveň podporují třicetimegapixelové statické snímky (7 776 × 3 888 px). Uživatelé mohou také pořizovat 180° širokoúhlá videa a obrázky s použitím pouze jedné strany objektivu.

Kamerku lze spárovat s podporovaným telefonem prostřednictvím rozhraní WiFi 802.11 a/b/g/ac, Bluetooth 4.1, NFC, případně drátově skrze USB 2.0. Pokud se Gear 360 synchronizuje se smartphonem, mohou uživatelé sledovat náhled nahrávaného obsahu v reálném čase. Zařízení připomínající bílý tenisový míček jim automaticky nabídne natočený obsah k zobrazení a uložení v mobilu nebo ke sdílení přímo na sociální sítě včetně Google Street View. Plnohodnotný 360stupňový zážitek si ale vychutnáte až po vložení telefonu do brýlí Gear VR.

3

Kamerka Samsung Gear 360 je kompatibilní s telefony Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge a Galaxy S6. Do prodeje se dostane na začátku druhého čtvrtletí, cenu však výrobce zatím neupřesnil.

1

2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře