Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyTohle prostě chceš doma! HTC představilo cenu a dostupnost virtuální reality Vive

Tohle prostě chceš doma! HTC představilo cenu a dostupnost virtuální reality Vive

Společnost HTC, která produkuje chytré mobilní telefony, představila v Barceloně svůj headset pro virtuální realitu. Jmenuje se Vive a využívá konceptu SteamVR vydavatelství Valve, které stojí za vznikem populární herní série Half-Life.

Finální design headsetu, který byl v testovacím provedení představen už před rokem, vychází z inovací Vive Pre pro vývojářská studia. Ten přináší zcela nové bezdrátové ovladače s haptickou (vibrační) odezvou s dvoukrokovými tlačítky a čelně mířící kameru promítající realitu do virtuálního světa. Celkové změny se dočkal také systém popruhů pro zvýšení stability a původní displeje s rozlišením 1 200 × 1 080 pixelů nahradily nové s vyšším jasem, které prohlubují pocit pohlcení a vtažení do virtuálního světa.

Vive však není jen o hrách. Kromě startovacích titulů pracuje HTC s vývojáři také na dalším obsahu a nových typech použití v zábavním, maloobchodním, vzdělávacím, uměleckém zdravotním a automobilovém průmyslu.

Headset pro koncové zákazníky bude možné předobjednat od 29. února. Komerční prodej odstartuje 1. dubna za cenu 799 dolarů (tedy asi 24 tisíc korun) ve Spojených státech amerických. O ceně a dostupnosti v maloobchodní síti České republiky budeme informovat.

55

25

HTC Vive je první kompletní řešení virtuální reality, které zahrnuje dvojici bezdrátových VR ovladačů, pohybové senzory pro pohyb v místnosti a helmu (HMD – Head-Mounted Display) s integrovanou kamerou a mikrofony. V základním balení zákazníci dostanou dva VR tituly.

První se jmenuje 2050: Job Simulator a přesune vás do lehce sarkastického světa, kde veškerou práci vykonávají roboti. Fantastic Contraption od společnosti Northway Games je zase interaktivní vyprávění o procházce po travnatém ostrovu, který se vznáší na obloze.

HTC Vive product 3

HTC Vive product 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře