Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyK představení Lumie 920 s xenonovým bleskem dojde už 25. dubna?

K představení Lumie 920 s xenonovým bleskem dojde už 25. dubna?

Americký trh může v příštích dnech očekávat příchod nového vrcholného Windows Phone 8 zařízení společnosti Nokia. Nový typ má koncepčně vycházet z Lumie 920, od které si propůjčí OLED displej s uhlopříčkou 4,5 palce s HD+ rozlišením 1280 × 768 pixelů. K oficiálnímu odtajnění nového telefonu dojde 25. dubna. Prodej Lumie 928 bude zahájen 2. nebo 9. května.

Tělo smartphonu bude namísto polykarbonátu vyrobeno z ušlechtilého hliníku. Fotoaparát PureView s ojedinělým stabilizátorem, s neupřesněným rozlišením, by měl disponovat kvalitním xenonovým bleskem.

Lumii 928 začne exkluzivně prodávat americký operátor Verizon, který by měl nový telefon velmi silně propagovat. K dalším vylepšením má patřit i slot na microSD karty. Telefon by měl být také lehčí než Lumia 920.

Nokia prodala v prvním čtvrtletí jen 5,6 milionu Lumií. Tržby firmy klesly stejně jako v předešlém čtvrtletí o 20 procent.

Lumia

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře