Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyJeden z nejlepších smartphonů dneška Sony Xperia Z má Full HD displej...

Jeden z nejlepších smartphonů dneška Sony Xperia Z má Full HD displej a je vodotěsný

Tisková konference Sony na veletrhu CES byla opravdu výživná a nabídla mnoho novinek. Japonská firma na ní představila také nové smartphony Xperia Z a ZL, které zaujmou hlavně superjemným Full HD displejem a povedeným čistým designem.

Oba telefony jsou výbavou víceméně shodné, liší se pouze rozměry. Bije v nich výkonný čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Plus s taktem 1,5 GHz a GPU jednotka Adreno 320. Obrazovky nabízejí technologii pro vylepšení obrazu Mobile Bravia Engine 2, kterou známe z televizorů.

Displeje by měly patřit k tomu nejlepšímu, co se letos na trhu objeví. Full HD rozlišení 1920 × 1080 px na pěti palcích znamená hustotu 440 ppi (vzpomeňme na Jobse, který při představení iPhonu 4 tvrdil, že jemnější displej něž 326 ppi už oko nedocení).

Pro kvalitní fotografie byl do telefonů integrován třináctimegapixelový fotoaparát (použit byl nový snímač Exmor RS) s automatickým ostřením a jednou LED. Xperia Z měří 139 × 71 × 7,9 mm, má hmotnost 146 gramů. Konstrukce je údajně odolná proti vodě, a telefon by tak měl přežít v případě, že ho nechtěně namočíte. Model Xperia ZL je o něco málo těžší a tlustší (má rozměry 132 × 69,5 × 9,6 mm a váží 151 gramů). Odolnost proti vodě je ta tam.

Sony uvede Xperii Z na globální trh v průběhu prvního čtvrtletí roku 2013, a to v černém, purpurovém a bílém provedení.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře