Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNokia skalní příznivce nepotěšila. V Česku začne prodávat Lumii 920 až v...

Nokia skalní příznivce nepotěšila. V Česku začne prodávat Lumii 920 až v únoru za cenu 16 990 korun

Finská společnost Nokia oznámila dostupnost a doporučené ceny svých mobilních telefonů Lumia 820 a 920, na kterých je předinstalovaný operační systém od Microsoftu Windows Phone 8. Nokia Lumia 820 bude dostupná během ledna, zatímco Lumia 920 pak až během února 2013.

Lumia 920 přijde v žluté, červené, šedé, bílé a černé barvě, Lumia 820 potom v červené, žluté, šedé, azurové, růžové a černé barvě. Orientační cena dražšího modelu činí 16 990 korun, Lumii 820 pak zakoupíte od 12 990 korun včetně DPH.

Telefony budou dostupné ve značkových prodejnách Nokia, ve volném prodeji a také u vybraných operátorů. Fotoaparát v Lumii 920 je schopný pojmout bez použití blesku až pětkrát víc světla než ostatní chytré telefony, díky čemuž umožňuje zachytit jasné obrázky a video v interiéru i ve tmě.

Nokia Lumia 920 také přichází s aplikací Městské info Nokia (Nokia City Lens), nejnovějším přírůstkem do balíčku lokalizačních nástrojů. S touto aplikací stačí namířit fotoaparát na ulici a přes snímanou scénu se zobrazí informace o restauracích, obchodech, hotelích i budovách, a usnadní se tak uživatelům objevování jejich okolí.

City Lens je první z aplikací pro tzv. rozšířenou realitu, která je dostupná také v Nokia Mapách. Díky tomu lze snadno přepínat mezi zobrazením map a zobrazením rozšířené reality a snáze se zorientovat v okolí.

Nokia Lumia 920 je vybavena baterií s kapacitou 2000 mAh a vůbec poprvé také s vestavěným bezdrátovým nabíjením pro snadný a pohodlnější každodenní život s telefonem.

Nokia Lumia 820 je stylovým chytrým telefonem střední třídy, který nabízí vysoký výkon v kompaktním balení. I když přichází se stejnou konstrukcí těla z jediného kusu polykarbonátu podobně jako Lumia 920, nabízí výměnné kryty. Díky tomu si uživatelé mohou vybrat z řady barev i možnosti bezdrátového nabíjení. Pod krytem se pak nachází prostor pro paměťovou kartu microSD.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Nokie/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře