Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyJaké aplikace a hry pro Android jsou největšími žrouty baterie?

Jaké aplikace a hry pro Android jsou největšími žrouty baterie?

Milovníky hudby, nákupů a her na mobilu může nepříjemně překvapit, že právě jejich oblíbené aplikace jim nejvíce spotřebovávají baterii, mobilní data a úložiště telefonu. Dle výsledků nejnovější zprávy o aplikacích od AVG Technologies je mezi těmito aplikacemi hudební streamingová aplikace Spotify, nové hry jako Deer Hunter 2014 a dokonce i nákupní aplikace Amazon Shopping.

Globální čtvrtletní zpráva AVG Android App Performance Report analyzuje nashromážděná anonymní data více než milionu uživatelů AVG, aby odhalila ty aplikace pro Android, jež nejvíce ovlivňují výkon jejich zařízení.

Populární hudební aplikace Spotify (více než 600 tisíc uživatelů) se vyšvihla o dvě příčky nad pozici, kterou zaujímala ve třetím čtvrtletí, těsně za aplikaci Facebook, která si své stabilní prvenství na zařízeních s Androidem drží díky neustálému kontrolování notifikací na pozadí.

avg_app_report-618x336

 

Hra pokračuje: Tak jako se stále mění situace na trhu her, změnila se i pozice vedoucích titulů žebříčku s hrami. Hry FarmVille a Puzzle & Dragons zaznamenaly velký úbytek v počtu instalací a proto vypadly z výkonového žebříčku pro čtvrté čtvrtletí. Byly však snadno nahrazeny novými herními přírůstky Boom Beach za celkový dopad a Deer Hunter 2014 za spotřebu místa na úložišti.

Vánoční nákupní horečka: Z důvodu vánočních nákupů se do čtvrtletních žebříčků dostala oficiální nákupní aplikace Amazonu a zaujala zde páté místo z deseti všeobecně nejnáročnějších aplikací.

Domácí kino se umoudřilo: Ačkoli byl Netflix minule mezi třemi aplikacemi nejvíce spotřebovávajícími baterii, v tomto čtvrtletí se již internetová videopůjčovna v tabulkách nevyskytuje (díky listopadové aktualizaci).

Pomocníci, kteří škodí: Nástroje jako Clean Master nebo aplikace běžící na pozadí jako Security Policies od Samsungu, které mají pomáhat udržet chytré telefony bezpečné a svižné, ve skutečnosti nejvíce vysávají baterii, úložiště i datový tarif.

Celou zprávu, která dále rozděluje dopad aplikací na výkon podle spotřeby baterie, úložiště a mobilních dat, naleznete na portálu AVG Now.

6

Zdroj: AVG

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře