Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůRecenzeBubbla: Když ryba praská, pěkně to mlaská

Bubbla: Když ryba praská, pěkně to mlaská

Předpokládám, že po přečtení titulku této recenze jste si poklepali na hlavu a usoudili, že autorovi článku definitivně přeskočilo. Já vám teď ale prozradím, že podnadpis článku vystihuje podstatu hry Bubbla opravdu skvěle.

Základem Bubbly jsou rybičky červené barvy, které jsou porůznu rozprostřené na hracím poli. Pokud na červenou rybičku „ťapnete“, ta se rozprskne a z ní se ve svislém i vodorovném směru vyvalí další, teď už o něco menší rybičky. Jakmile tyhle mini exempláře narazí na další ryby, zapříčiní další praskání a v ideálním případě se tak strhne lavina, která vyklidí hrací pole.

Samozřejmě nic není ideální a ani Bubbla vám zadarmo nic nedaruje, takže vedle červených rybiček přibydou do hry i žluté, modré a zelené rybičky. Rozdíl mezi nimi je v tom, kolik potřebují nárazů, aby splaskly. Zatímco červené explodují po prvním kontaktu, žluté potřebují kontakty dva, zelené tři a modré dokonce čtyři. A k tomu se nakonec přidává také snižování počtu, které na vyřešení dané situace máte.

Screenshot_2015-02-20-00-05-52

V rybníčku pomalu přituhuje

A tak zatímco zpočátku je hra poměrně benevolentní v tom, kam ťapnete, postupně začíná jít do tuhého a než se rozkoukáte, jste ve 45. levelu a už po sté zkoušíte kombinaci, která nefunguje. A i přesto je to velmi zábavné. Bubbla totiž dokáže dát hráčům neskutečný pocit satisfakce a to možná i díky výše zmiňovanému mlaskání. Když se valí vlna a ryby v pravidelném rytmu mlaskají, je to opravdu boží.

Bubbla se sice prezentuje jako logická hra, já si však troufám tvrdit, že 95% všech hráčů v ní po třiceti – čtyřiceti odehraných levelech moc logiky neuvidí. Namísto toho nastoupí metoda pokus – omyl, při níž budete cvičit paměť. Ani to není na škodu a na obranu je třeba přiznat, že možná i díky všudy přítomnému aspektu náhody je Bubbla tak návyková. Vědomí, že od rozluštění aktuálního levelu vás dělí jediné ťapnutí a že toto ťapnutí může být i zcela náhodné vás nenechá chladnými. A než se nadějete, hra vás má pevně obmotané svými chapadly.

Screenshot_2015-02-20-00-15-13

Bubbla vám poradí

Někdy bohužel i ty nejjednodušší hádanky nemají řešení. Alespoň zdánlivě, dokud vám někdo neporadí, v čem problém vězí. V takovém případě vám Bubbla nabídne pomoc v podobě klasické nápovědy – to pokud jste hloubavými hráči, kterým jde skutečně o to přijít problému na kloub. Velmi efektní řešení se však nabízí i jedincům, kteří jsou spíše rozpustilí a hraví. Jedná se o tři bonusy, které vám s praskáním rybiček pomohou originálními způsoby, například vybouchnutím bomby.

Jak už to tak bývá, bonusové předměty něco stojí a ani Bubbla z této tradice nijak nevybočuje. Ve hře najdete herní měnu, která vám na konto přibývá s každým vyřešeným levelem. Dále si pak můžete přilepšit shlédnutím reklamy a nebo klasickými mikrotransakcemi. Ty jsou na rozdíl od jiných free-to-play her opravdu shovívavé, což znamená, že hra se dá velmi dobře hrát (a samozřejmě i dohrát) bez jediné platby. Toho si v dnešní době musíme vážit.

Screenshot_2015-02-20-00-34-21

Bubbla se nebojí inovací

Nakonec bych ráda pochválila také roztomilou grafiku hry a snahu autorů o inovace. Hráčům jsou k dispozici různé skiny, které vzhled hrací plochy pěkně oživí. To je vám ale nejspíš už dávno jasné díky přiloženým obrázkům.

Celkově vzato, Bubbla se mi líbila. Nejedná se sice o nijak objevnou hru, vždyť na stejném principu fungovala například i populární dvojice Bubble Blast a Bubble Blast 2. Autorům však nelze upřít snahu o rozvedení konceptu a dostatečnou míru inovací, které titul dále ozvláštňují a dělají ho ještě návykovější, než kdy byla jeho předloha.

Hodnocení: 7/10

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Bubbla/“/]

Verdikt:

 • Velmi zábavná a po všech stránkách dobře zpracovaná logická hra od našich Slovenských bratří. Skvělý společník zejména na kratší volné chvilky jako je čekání v ordinaci u doktora nebo posezení na záchodě.

Co se mi líbilo:

 • návykové
 • spousta levelů
 • nádherná grafika
 • příjemný hudební doprovod a zvuky
 • zajímavé bonusy

Co se mi nelíbilo:

 • žrout času
 • přece jen to tu už párkrát bylo

[appbox googleplay air.sk.tinysoft.app.bubbla]

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

3 KOMENTÁŘE

 1. neuveritelne som sa pobavil pri citani tejto recenzie, napisal by som ju aspon 5x tak dlhsiu :D…

  totalne trefne napisane, autorka clanku si hru naozaj peclivo musela zahrat.

 2. stiahol som si to na tablet a dosiel som po 66level, snazim sa nepouzivat tie pomocky, ale dat to na pocet klikov ktore su ku kazdemu levelu, postupne som z rybiciek presiel na farebne kruhy, je to podla mna uz dost narocne v tychto leveloch, pomocky to samozrejme vedia urychlit

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře