Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyJak zní polární záře? Huawei představuje jedinečný koncert Sound of Light!

Jak zní polární záře? Huawei představuje jedinečný koncert Sound of Light!

Vidět polární záři je snem mnohých cestovatelů a dobrodruhů. Je ale možné si jeden z největších přírodních fenoménů i poslechnout? Existuje způsob, jak transformovat vizuální zážitek do hudby?

Sound of Light je projekt, který propojuje přírodu, technologii a umění. Společnost Huawei spojila odborníky z několika oblastí, aby světu předvedli úplně nový pohled na polární záři. Nyní je možné ji nejen vidět, ale dokonce se do ní i zaposlouchat.

Nic z toho by nebylo možné bez umělé inteligence ve smartphonu Mate 20 Pro, která je srdcem projektu. Několikačlenný tým expertů, včetně Marka Sayfritze a slavného dirigenta Jamese Shearmana, absolvoval při transformování vizuálních dojmů do hudební podoby dlouhou cestu, která vyvrcholí 28. listopadu ve slavné Brahms Hall ve Vídni. Právě tam se uskuteční světová premiéra audiovizuálního zážitku – koncert, který vám dokáže, že se světlo dá skutečně poslouchat.

Živé vysílání koncertu Sound of Light můžete sledovat dnes od 19:30 na YouTube:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře