Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyiStick je první flash disk pro iPhony, iPody touch a iPady. Bude...

iStick je první flash disk pro iPhony, iPody touch a iPady. Bude ale pekelně drahý!

Malý flash disk, která se vejde bez problémů do kapsy u kalhot nebo u košile, řeší rozšiřitelnost paměti u iPhonů a iPadů i přenosy souborů mezi těmito zařízeními a počítači s Windows nebo OS X.

iStick má design ladící s oficiálními produkty Apple a rozměry 51,6 × 28,6 × 9,1 milimetru. Hmotnost je 10 gramů. Na to, abyste si jej mohli vzít s sebou na cesty, tak nebudete určitě potřebovat ruksak.

V prodeji bude přístroj v několika kapacitách, od nichž se odvíjí také zamýšlená koncová cena. Za disk s 8 GB zákazníci zaplatí 129 dolarů. Za variantu s 64 GB prostoru si společnost Hyper řekne 299 dolarů, v přepočtu zhruba 6 000 Kč. Pokud na realizaci projektu přispějete na kickstarteru, budete si moct jednotlivé modely koupit za poloviční částky.

Možná namítnete, že koncové ceny jsou mimo realitu, což také opravdu jsou, ale vzhledem k chybějící konkurenci na trhu se není čemu divit, že tvůrci se chtějí pořádně „napakovat“.

Co se týče možností, tak iStick obsahuje vlastní přehrávač multimédií s podporou formátů MKV, RMBV, AVI a WMV, prohlížeč fotografií a kancelářských dokumentů, ale i nezbytnou funkci pro zálohování a uzamčení zařízení, což přijde vhod zejména ve firemní sféře.

V případě zapojení iSticku do USB konektoru jsou přenosové rychlosti pro čtení a zápis až 12 MB/s, respektive 7,5 MB/s. Při použití s iOS přístroji výrobce deklaruje pro čtení rychlost až 2,5 MB/s a pro zápis až 1,9 MB/s.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

    • To zas ne 😉 Apple by si účtoval stejně 😀 možná i víc…
      Ale jak to bývá, když už si někdo může dovolit Apple, tak má dost peněz i na takový kraviny…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře