Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyiOS 8 přinese přepracovaný multitasking. iPady se naučí spouštět více aplikací současně

iOS 8 přinese přepracovaný multitasking. iPady se naučí spouštět více aplikací současně

Už příští měsíc Apple zveřejní, co nového bude umět iPhone, iPod Touch a iPad. Na konferenci WWDC totiž dojde k představení nové verze operačního systému iOS s pořadovým číslem 8. Jednou z nejužitečnějších novinek operačního systému se údajně stane možnost pracovat v rámci speciálního režimu, který umožní některé z vybraných aplikací spouštět současně. Informoval o tom server 9to5mac.

Co bude součástí nového softwaru pro mobilní zařízení se značkou Apple, prozatím výrobce neprozradil. Podle známého zahraničního webu se ale v iOS 8 dočkáme vylepšeného multitaskingu, kdy budeme moct mít na každé polovině displeje spuštěnou jinou aplikaci.

Tohle řešení, ne nepodobné tomu s čím přišla už v minulosti konkurenční zařízení Surface s Windows, ocení hlavně majitelé iPadů. Nový multitasking bude určitě náročnější na operační paměť a výkon, dá se proto očekávat, že nebude dostupný pro starší a méně výkonné modely iPadů.

iPad

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Ipady se naučí spouštět více aplikací součastně…. že už bylo na čase, to teď umí lec co, ale Ipad pořád pozadu…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře