Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkySamsung se omluvil dělníkům, kteří při výrobě jeho čipů dostali rakovinu a...

Samsung se omluvil dělníkům, kteří při výrobě jeho čipů dostali rakovinu a slibuje odškodné

Jihokorejská společnost tlaku na omluvu odolávala dlouhých devět let, ale nakonec ho neustála. Vedení firmy nyní lidem, kteří při výrobě mikročipů onemocněli rakovinou a jinými chorobami, slibuje finanční odškodnění. Informoval server CNBC.

Výrobce spotřební elektroniky, do jehož portfolia spadají kromě jiného také smartphony s Androidem a Windows Phone, se omluvil 243 dělníkům z výroby polovodičů, u kterých se objevily rakovinné nádory. Někteří na ně zemřeli.

Kwon O-hjon z představenstva Samsungu uvedl, že společnost postiženým a jejich rodinám vyplatí odškodné. Částku ale blíže nespecifikoval.

South Korea Samsung

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Zajímavé, ani jsem nevěděl, ze měl Samsung takové problémy. Pracovat v jeho továrnách asi bude peklo.

  2. Doufám, že taky nedostanu rakovinu, když rozřezávám micro-čipy 😀

  3. Každá společnost má svý a žádná není čistá…Ale už je to celkem doba… ale devět let a android??? pokud se nemýlím tak android startoval před Iphonem tedy někdy rok 2005, tak to byl andoid v plenkách co ani za zmínku nestojí… Si to tu každá spojí s JellyBean

  4. To Johny: Nezapomínej, že samsung nedělá jenom android, ale vyráběl telefony už i před tím a taky, jak můžeš vědět, že ty čipy nejsou pro pračky, ledničky, televize, konkurenci,…?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře