Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyÍrán jako první země zakázal hru Pokémon Go

Írán jako první země zakázal hru Pokémon Go

Mobilní hra Pokémon Go sice trhá rekordy v počtu stažení na platformě Android i iOS, ale ne všude se tento fenomén setkává s porozuměním. První zemí, která aplikaci zakázala, je ortodoxní Írán. Důvodem jsou blíže nespecifikované „bezpečnostní obavy“.

Přestože v Íránu jsou značná omezení v přístupu na internet, Íránci na sociálních sítích v posledních týdnech probírali hraní Pokémon Go. Zástupce islámské republiky v červnu dokonce kontaktoval tvůrce aplikace studio Niantic a snažil se zjistit, do jaké míry bude firma ochotná s Íránem spolupracovat. K žádné dohodě ale zřejmě nedošlo a výsledkem je tak nyní úplný zákaz aplikace.

Proti chytání virtuálních příšerek se už ostře postavila také například Saúdská Arábie. Hrát hru nesmějí také indonéští policisté ve službě a izraelští vojáci na základnách, protože aplikace aktivuje kameru a GPS polohu v telefonu, což by mohlo vést k úniku citlivých informací, jako je umístění základny či její fotografie. V New Yorku nesmějí hru hrát také na 3 000 registrovaných sexuálních násilníků, aby ji nemohli využívat k zjištění, kde se vyskytují skupiny mladých hráčů nebo je někam lákat.

V Pokémon Go musí hráči aktivně hledat malé virtuální příšerky ukryté různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy pak vyrazit na lov. Samotný odchyt probíhá prostřednictvím fotoaparátu v mobilu nebo tabletu. Přes displej mobilního zařízení totiž ve skutečném prostoru uživatelé virtuální příšerky vidí.

Hra je na Google Play a App Store ke stažení zadarmo. Jediné, co je potřeba, je herní účet.

[appbox googleplay com.nianticlabs.pokemongo]

[appbox appstore id1094591345]

5d8cd38ad2828e38ee3cd78fcfab1dd3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře