Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyO2 pod náporem připomínek zákazníků mění podmínky mobilních datových přenosů

O2 pod náporem připomínek zákazníků mění podmínky mobilních datových přenosů

O2 začne od 25. října převádět nespotřebovaná dokoupená data do dalšího měsíce. Nový způsob čerpání dat zákazníkům operátor umožní využívat nepřetržitě rychlý internet, aniž by přišli o dokoupená data, která nestihli vyčerpat. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

„Touto změnou reagujeme na komentáře a dotazy našich zákazníků. Díky převodu dat už se nebudou muset bát, že jim obnovená data propadnou,“ uvedl generální ředitel O2 Tomáš Budník. O2 bude převádět data dokoupená v rámci automatické obnovy datového objemu i z jednorázových datových balíčků všem zákazníkům, kteří u O2 využívají smluvní služby – jak rezidentním, tak firemním. Nevyčerpaných dat ze základních balíčků se naopak převod dat do dalšího měsíce netýká.

V praxi to znamená, že pokud si zákazník s tarifem obnoví datový balíček týden před koncem zúčtovacího období a stihne spotřebovat jen 1 GB, převede mu operátor zbylých 0,5 GB do dalšího měsíce. Během něj tak bude mít k dispozici 2 GB mobilních dat s tím, že nejprve se spotřebují přenesená data z předchozího období. Aktuální objem dat zákazníci uvidí v online samoobsluze Moje O2. Při vyčerpání 80 % a 100 % objemu dat budou i nadále informováni pomocí SMS.

O2 začne nespotřebovaná data převádět 25. října. O změně začne operátor zákazníky informovat už nyní prostřednictvím vyúčtování za služby, od 1. 9. bude změna uvedena také v ceníku na webu www.o2.cz.

crop-1028968-o2_603x290

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře