Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyiPhone 7 by mohl nabídnout USB-C konektor, čtečku otisků prstů v displeji...

iPhone 7 by mohl nabídnout USB-C konektor, čtečku otisků prstů v displeji nebo duální foťák

Příští rok se dočkáme představení nového iPhonu, který bude zase o něco lepší než současná generace 6S. Podle serveru gforgames.com americká firma v současné době testuje chystaný telefon až v pěti různých konfiguracích. Od sebe se jednotlivé modely odlišují výbavou.

V jednom z předprodukčních vzorků Apple údajně zkouší univerzální USB konektor typu C, v jiném zase duální fotoaparát a bezdrátové dobíjení.

Mluví se i o multidotykovém Force Touch ovládání, voděodolné a prachotěsné konstrukci, nebo čtečce otisku prstů zabudované přímo v displeji. To by kalifornskému výrobci umožnilo vzdát se kulatého hardwarového tlačítka, známého pod názvem home button, a zredukovat tak fyzické rozměry iPhonu.

Před nedávnem se navíc také objevila zpráva, podle které Apple uvažuje o odstranění 3,5mm jack konektoru pro sluchátka, aby ušetřil místo a nový iPhone mohl být co nejtenčí.

Vedle plnohodnotných nástupců deváté generace iPhonů se v posledních týdnech znovu mluví také o uvedení čtyřpalcového modelu. Ten by mohl zaujmout hlavně uživatele, kterým poslední dvě uvedené řady (6 a 6s) připadají příliš velké a neohrabané.

iPhone-7-concept-Yasser-Farahi-1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře