Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyIntel vydal bezpečnostní záplaty pro čipy Haswell/Broadwell

Intel vydal bezpečnostní záplaty pro čipy Haswell/Broadwell

Ostře sledovaná kauza týkající se jedné z největších chyb procesorů v celé historii počítačového světa pomalu míří ke svému konci. Intel totiž vydal nové aktualizace pro své čipy, a ty už jsou údajně bezproblémové.

Chyby označované jako Spectre a Meltdown jsou závažné a uživatelé by je rozhodně neměli podceňovat. Americký čipový gigant Intel již během ledna vydal aktualizace, které je měly opravovat. Během několika dní však zničehonic otočil, když uživatele varoval, aby opravy pro procesory neinstalovali. Ukázalo se totiž, že software obsahuje chyby, kvůli kterým docházelo k nekorektním reakcím operačního systému. Nové záplaty už údajně žádné problémy nezpůsobují.

Dodejme, že Intel vydal aktualizace zatím pouze pro generace mikroprocesorů Haswell a Broadwell. Opravný software pro čipy Sandy Bridge/Ivy Bridge eliminující Spectre/Meltdown je nadále ve vývoji (výjimku tvoří mobilní čipy).

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře