Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyPřenosná konzole Nintendo Switch slaví první narozeniny

Přenosná konzole Nintendo Switch slaví první narozeniny

V sobotu uběhl přesně jeden rok od chvíle, kdy se začala prodávat konzole Nintendo Switch. Po dvanácti měsících je zřejmé, že to byla sázka na dobrou kartu. O zařízení je mezi lidmi velký zájem. Prodeje již pokořily hranici 15 milionů kusů.

Nintendo začalo prodávat Switch 3. března loňského rok a už po několika dnech bylo zřejmé, že jde o trefu do černého. Jen v Anglii si tehdy během prvního víkendu koupilo konzoli více než 80 tisíc lidí.

Switch se na rozdíl od konkurence snaží hráče nalákat místo co největšího výkonu na jiný koncept hraní. Zařízení je dodáváno se dvěma oddělitelnými ovladači do jedné ruky a s dokem, který lze propojit s televizí. Ve chvíli, kdy konzoli vytáhnete z dokovací stanice, máte přenosný herní systém s vlastní obrazovkou. Switch tedy odbourává nutnost pořizování dvou přístrojů, nyní vám na doma i na cesty stačí jen jeden.

Výbornému vstupu Nintento Switch do prodeje pomohl zejména špičkový startovní titul The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře