Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyInnovation Contest 2015: Pátrání po nadějných startupech zahájeno!

Innovation Contest 2015: Pátrání po nadějných startupech zahájeno!

Telekom Innovation Contest znovu pátrá po zajímavých inovacích po celém světě. Prostřednictvím stránky www.telekom-innovation-contest.com mohou soutěžící přihlašovat své projekty do 15. října 2015 ve třech kategoriích. Soutěž představuje unikátní příležitost zúčastnit se exkluzivní přehlídky Innovation Expo v Budapešti, kde se start-upy setkají se zástupci Deutsche Telekomu.

Uchazeči mohou své projekty přihlašovat až do 15. října, účastnit se mohou začínající firmy i jednotlivci z celého světa. V souladu s aktuálními záměry Deutsche Telekomu by měla přihlášená řešení pokrýt jednu u následujících kategorií: Analytika chytrých dat (Smart Data Analytics), Budoucnost komunikací (Future Communication) či Průmysl 4.0/Internet věcí (Industry 4.0/IOT). Vzhledem k tomu, že Deutsche Telekom hledá již hotová řešení, musí týmy předložit alespoň funkční prototyp.

Divoká karta pro start-up shopboostr

Letošní kolo soutěže bylo zahájeno v sobotu 5. září akcí Startup Night, největší akcí berlínské startupové scény, v reprezentativních prostorách Telekomu. Heinrich Arnold, Senior Vice President Innovation & Laboratories Deutsche Telekomu a Global Head of Telekom Innovation Laboratories, oficiálně otevřel soutěž a udělil jednu divokou kartu, jejíž držitel získává přímý vstup na Innovation Expo v Budapešti. Odborná porota vybrala shopboostr z Berlína; kartu za start-up převzal ředitel a spoluzakladatel Dimitri Haußmann. Řešení, jež shopboostr vytváří, zvyšuje míru konverze u e-shopů pomocí analýzy velkých dat a algoritmů chování, a umožňuje vytváření individuálních produktových a nákupních incentiv.

2

Innovation Expo Budapest – „You create. We connect“

Poprvé mají uchazeči možnost zúčastnit se unikátní akce pouze pro zvané, která se uskuteční v Budapešti 12. listopadu 2015. Expo bude příležitostí k setkání začínajících firem s korporátním světem DT. Týmy se mohou setkat se zástupci obchodních a investičních jednotek DT i představiteli národních společností. „Pro Deutsche Telekom jsou start-upy důležitým zdrojem impulzů, proto v této oblasti stále hledáme nové partnery. Všichni jsme velmi zvědaví, s jakými chytrými mozky se na Expu v Budapešti setkáme,“ říká dr. Heinrich Arnold.

3Zdroj: T-Mobile

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře