Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyVoLTE u T-Mobilu už podporuje šest smartphonů

VoLTE u T-Mobilu už podporuje šest smartphonů

K Samsungu Galaxy S5 – prvnímu telefonu s podporou technologie VoLTE, kterou T-Mobile spustil jako první operátor v ČR a čtvrtý v Evropě – přibyly modely Microsoft Lumia 640 LTE, Sony Xperia Z3 a Sony Xperia Z3 Compact, Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy S6 Edge.

Aktualizace firmwaru, která je pro VoLTE verzi nutná, byla již u nových telefonů ze strany výrobců zahájena.

VoLTE umožňuje IP hovory v síti LTE, čímž odpadá přepínání ze 4G do některé ze sítí starší generace k uskutečnění hlasového hovoru. Zákazník se tak zbaví zejména několikasekudové prodlevy před spojením hovoru. Další výhodou je lepší kvalita hovoru a nižší spotřeba energie pro volání, respektive delší výdrž baterie smartphonu. Důležité je také zmínit, že volání v LTE síti nespotřebovává datový limit a není za něj účtován žádný příplatek.

Volání přes VoLTE v síti operátora T-Mobile je zatím k dispozici pouze zákazníkům s paušály. Uživatelé předplacených karet Twist a služby Privátní podnikové sítě budou k VoLTE připojeni později.

Více informací o VoLTE najdete zde.

Bez-názvu1-500x276

Zdroj: T-Mobile

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře