Huawei se i přes sankce chlubí skvělými prodeji. Za dva měsíce prodal 7 milionů telefonů Mate 30


Huawei se i přes sankce chlubí skvělými prodeji. Za dva měsíce prodal 7 milionů telefonů Mate 30

Společnost Huawei nedávno uvedla do prodeje špičkové smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro, kteří si musí vystačit s osekanou verzí Androidu. Navzdory tomuto nezanedbatelnému hendikepu se novým telefonům daří. Šéf čínského gigantu Richard Yu prozradil, že se během uplynulých dvou měsíců prodalo sedm milionů kusů modelů série Mate 30.

Na tomto pěkném čísle se podílejí převážně asijské trhy. Telefony série Mate 30 jsou mimo to ale dostupné také na Novém Zélandu, v Austrálii a i některých evropských zemích, jako například v Rumunsku. O případné dostupnosti smartphonů na českém trhu nemáme žádné informace. Dokud americká administrativa neudělí společnosti Google výjimku, která umožní, aby Huawei ve svých telefonech mohl znovu používat její služby včetně Obchodu Play, oficiálně se jich určitě nedočkáme.

Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení a druhým největším výrobcem chytrých telefonů. Spojené státy podezírají výrobce ze spolupráce s čínskou rozvědkou, firma to ale od samého začátku popírá.  Donald Trump v polovině května zařadil Huawei na černou listinu a od té doby americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty. Naposledy k prodloužení všeobecné licence došlo minulý týden.

Zdroj

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.