Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyHuawei překonal roční rekordní hranici 200 milionů dodaných kusů

Huawei překonal roční rekordní hranici 200 milionů dodaných kusů

Huawei pokořil nový rekord, když přesáhl hranici 200 milionů dodaných kusů v roce 2018. Výrobce o tom informoval v tiskové zprávě. Tento úspěch se podařilo dosáhnout především díky zajímavým produktům. Značce k úspěchu dopomohly mimo jiné i top modely série P20 a Mate 20 a zároveň prodeje sesterské značky Honor.

Loňských 200 milionů dodaných přístrojů je o téměř 50 milionů více, než v roce 2017. Úspěch firma zaznamenala především u telefonů ve střední třídě. Modelová řada nova se podílela na celkovém počtu více jak 65 miliony kusy. Velmi pěkných výsledků pak dosáhly i špičkové modely. Série Huawei P20 přispěla od březnového uvedení na trh více jak 16 miliony kusy a vlajková řada Mate 20 jich dokázala za pouhé dva měsíce překonat 5 milionů.

Za osm let se podařilo navýšit dodávky smartphonů Huawei ze 3 milionů kusů v roce 2010 na 200 milionů kusů v roce 2018, což je přibližně šestašedesátinásobný nárůst. Na globálním trhu vyskočila značka Huawei mezi tři největší výrobce smartphonů, přičemž ve druhém čtvrtletí 2018 se Huawei stal druhým největším hráčem s celosvětovým tržním podílem 14,6 %.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře