Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyHuawei představil přerostlý smartphone Ascend Mate 2

Huawei představil přerostlý smartphone Ascend Mate 2

Společnost Huawei na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show 2014 (CES) představila model Ascend Mate 2. Nový smartphone podporující sítě 4G LTE nabídne dostatečný výkon a velký displej.

Smartphone je osazen výkonným čtyřjádrovým procesorem s taktem 1,6 GHz a vysokokapacitní baterií o výkonu 4050 mAh, takže na jediné nabití lze strávit až půl dne surfováním po internetu. Huawei Ascend Mate2 4G je také vybaven unikátní technologií úspory energie, jež dokáže zlepšit výdrž telefonu o více než 30 procent oproti jiným chytrým telefonům ve své třídě.

Mobil je tenký 9,5 milimetru, má stylový tvar a ergonomické pouzdro, takže ideálně padne do dlaně.

Nad operačním systémem Android se nachází uživatelské rozhraní Emotion UI 2.0.2 Toto intuitivní prostředí obsahuje režim „jedné ruky“, takže se telefon skvěle ovládá jedinou rukou, k čemuž napomáhá i 79procentní poměr displeje k tělu telefonu.

Funkce plovoucích oken umožňuje multitasking a nabízí současný přístup k poznámkám, zprávám, kalendáři a kalkulačce, navíc je možné rozhraní snadno a pohodlně upravit dle potřeb konkrétního uživatele, který například chce mít základní obrazovku co nejjednodušší. Telefon lze používat pohodlně opravdu kdykoli, funkce Gloves Mode zajišťuje funkčnost při použití rukavic a Driving Mode zase aktivuje hlasitý odposlech při řízení.

Snímky lze pořizovat zadním fotoaparátem s BSI senzorem v rozlišení třináct megapixelů. Když telefon otočíte, přední fotoaparát s rozlišením pět megapixelů a s funkcí vertikálního panoramatu a automatickou retuší obličeje vám umožní vytvořit impozantní autoportrét.

Telefon lze dovybavit také některým z doplňků, jako jsou Bluetooth sluchátka, stylový kryt nebo barevná přídavná externí baterie. Displej má stejně jako u předchůdce úhlopříčku 6,1 palce.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Ascendmate24g/“/]

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře