Neděle, 21 dubna, 2024
DomůRecenzeNejlepší střílečky roku 2013, které vás nenechají v klidu

Nejlepší střílečky roku 2013, které vás nenechají v klidu

Hry jsou velmi rozšířenou součástí chytrých telefonů i tabletů, OS Android nevyjímaje. Dotykové displeje umožňují hráči zcela jiný zážitek, než pouhé klikání na myš či datlování na klávesnici. Hráč je díky gestům, vibracím, polohovému senzoru či GPS plně vtažen do děje hry, která jej může doslova pohltit.

V minulých článcích jsme vám přinesli tipy na nejlepší závodní hry a strategie, které se nově v roce 2013 objevily na Google Play. Dnešní přehled potěší hráče s rychlými prsty, kteří mají rádi proudící adrenalin a rychlou akci. Řeč bude o nejlepších střílečkách, které jste v uplynulém roce mohli na své Androidí zařízení stahovat. Takže naládovat zásobníky, nabít zbraně a odjistit…

Call of Duty: Strike Team

callofduty

Populární first person střílečka z PC se konečně dočkala svého bratříčka i na zařízení s Androidem. Call of Duty: Strike Team je kombinací střílečky e a strategie, při které si užijete parádní 3D akci s obsáhlým taktizováním. V zápalu boje mohou hráči oddálit bitevní pole a koordinovat své jednotky v taktickém módu. K dispozici je obsáhlá single player kampaň plná politických intrik. Přestože hra neobsahuje live multiplayer, můžete se svými kamarády bojovat o umístění v žebříčcích a porovnávat své síly alespoň pomocí obdržených bodů za každou misi. Za plnění úkolů a misí hráč získává různé výhody a vybavení, což umožňuje vylaďovat herní styl a průběh misí. Ačkoliv je hra vybavena pro hru dvojími joysticky, lze také cíle lépe zaměřovat tapnutím přímo na něj. Gyroskop vám zase pomůže doladit jemné nedokonalosti způsobené nepřesnými dotyky prstů.

Call of Duty : Strike Team je perfektní variantou pro ty, kdo hledají něco víc než pouze bezhlavé pobíhání a střílení.

[appbox googleplay com.activision.callofduty.striketeam]

Dead Trigger 2

deadtrigger2

Dead Trigger 2 je pokračováním stejnojmenné úspěšné zombie střílečky pro Android. Grafické zpracování je prostě úžasné a pořádně si jej užijete, než se vám podaří vykosit všechny bossy. Druhý díl se mírně odlišuje postavením hráče, který má nyní k dispozici své vlastní útočiště a tým, který pro něj může zajišťovat různé věci. Ovládání je plně uzpůsobeno hraní na dotykových displejích, vše, co musíte dělat, je dostat do středu zaměřovače zombie a pokud je na dostřel,  dáte mu ochutnat trochu olova.

Hra disponuje obrovským množstvím misí. Herní mikrotransakce byly odstraněny společně s prémiovou měnou, nyní si tak můžete pořídit či postavit cokoliv a reálně nemusíte utratit ani korunu.

[appbox googleplay com.madfingergames.deadtrigger2]

Epoch

epoch

Epoch je sci-fi postapokalyptická střílečka, ve které hráč ovládá humanoidního robota, který má za úkol eliminovat nepřátelské roboty. Váš robot byl pravděpodobně naprogramován k ochraně princezny ve věži, kam se musíte dostat. Postupem času získáváte lepší součástky, pomocí kterých si můžete různě vylepšovat své tělo. Systém ovládání je velmi intuitivní, zahrnuje několik jednoduchých gest od krytí po sbírání předmětů.

Pro odvážné milovníky sci-fi, robotů, naleštěných plechů a snadného ovládání je Epoch nezbytnou výbavou telefonu či tabletu.

[appbox googleplay com.uppercut_games.epoch]

Major Mayhem

majormayhem

Major Mayhem je rychlá střílečka s jednoduchými prvky a ovládáním. Hráč jednoduše likviduje tapáním na ninjy, tajné agenty, nebo kohokoliv dalšího, na koho prezident ukáže. Hra mimo jiné obsahuje i nenáročný příběh s přítelkyní, ale více méně je celá postavená na rychlém střílení nepřátel.

Vše zní docela jednoduše, ale hra pobaví svým kresleným zpracováním a velkým množstvím odemknutelných předmětů a misí.

[appbox googleplay com.turner.asmajormayhem]

Mass Effect: Infiltrator

masseffect

Mass Effect: Infiltrator vychází z proslulých vesmírných akcí pro konzole a PC. A za verzi pro Android se rozhodně nemusí stydět. Hráč se pohybuje při přestřelkách pomocí intuitivních tahových a dotykových gest a svoji postavu postupně zdokonalují v boji. Pokud jste hráli některou z verzí pro PC či konzole, budete znát pozadí příběhu, robotickou hrozbu Geth, šílené biotické síly, a kampaň Svět ve válce, která na mobilních platformách navazuje na předešlé tituly.

Mass Effect: Infiltrator přináší vynikající grafiku a bohatý příběh, který hráče udrží neustále v napětí a zabaví na dlouhé hodiny.

[appbox googleplay com.ea.games.meinfiltrator_na]

Modern Combat 4

moderncombat4

Modern Combat 4 je považována široko daleko za nejlepší first person střílečku na mobilních zařízeních. Jedná se o neuvěřitelný klon her na principu Call of Duty či Battlefield známých z PC a konzolí, ze kterých si vzal to nejlepší a přinesl dokonalou grafiku, efekty a hratelnost na displeje chytrých telefonů a tabletů. Ve hře najdete kromě oslňující grafiky i strhující online multiplayer, spoustu odemykatelných položek, zbraní, misí a řadu achievementů v singleplayer módu. Modern Combat 4 se vyjímá také excelentní podporou bluetooth herních ovladačů.

Stejně jako u většiny titulů od Gameloftu, i zde najdete spoustu herních mikrostransakcí, ale z větší části se nijak nedotýkají hratelnosti.

[appbox googleplay com.gameloft.android.ANMP.GloftM4HM]

Pew Pew 2

pewpew2

Pew Pew 2 je klasická top-down střílečka s jednoduchým, vtipně retro vektorovým designem. Nenechte se vektory zmást, hra umí vykouzlit úžasné efekty, což přidává společně s jednoduchostí a myšlenkou na její hratelnosti. Ve dvojce je novinkou singleplayer kampaň, kde se hráč musí prokopávat skrz labyrint. Největší zábava však přichází s velkým množstvím herních režimů. V průběhu hry si odemykáte nové lodě a herní módy.

Hra neobsahuje žádné mikrotransakce ani reklamy, což ocení spousta hráčů.

[appbox googleplay com.jyaif.pewpew2]

Sky Gamblers: Air Supremacy

skygamblers

Sky Gamblers: Air Supremacy je pravděpodobně nejlepší letecký simulátor, který na Androidu najdete. V pozici pilota zapracujete na singleplayer kampani, ve kterých se zaměříte na likvidaci pozemních, mořských i vzdušných cílů. Pro své letadlo budete mít k dispozici velké množství zbraní a dalších, včetně nových letadel. Ovládání je postaveno na velmi citlivém pohybovém čidle, k dispozici jsou navíc různá gesta pro manévry, které oceníte při vzdušných soubojích. Pokud vás omrzí singleplayer, můžete své síly poměřit s ostatními hráči online.

Sky Gamblers: Air Supremacy je vynikajícím leteckým simulátorem, který nadchne každého milovníka letadel.

[appbox googleplay com.namcobandaigames.sgas]

Zdroj: androidcentral.com

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře