Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySony Xperia Z1 Compact: Výkonný, luxusní a přitom malý smartphone s Androidem

Sony Xperia Z1 Compact: Výkonný, luxusní a přitom malý smartphone s Androidem

Na veletrhu CES byl odhalen očekávaný zmenšený model Xperie Z1. Novinka má špičkovou výbavu a příjemné kapesní rozměry, což se v dnešním světě moderních supersmartphonů moc nenosí.

Díky své velikosti nový telefon padne dobře do ruky, čemuž napomáhají i mírně zaoblené hrany. Xperia Z1 Compact má rozměry 127 × 64,9 × 9,5 mm, hmotnost 137 gramů. Úhlopříčka displeje, který zabírá podstatnou část čelní strany, se zastavila na hodnotě 4,3 palce. Rozlišení je dostatečné, tedy HD 1280 × 720 pixelů. Displej lze ovládat v rukavicích.

Z1 Compact má ve výbavě také výkonný čtyřjádrový Snapdragon 800 s taktem 2,2 GHz a 2 GB RAM. Telefon dostal i výborný fotoaparát s čipem Exmor RS a optikou Sony Lens G. Fotografie mohou mít rozlišení až dvacet megapixelů.

Podobně jako sesterské modely, tak i zmenšená Z1 je voděodolná a splňuje certifikace IP55 a IP58. Samozřejmostí je podpora technologií NFC, Bluetooth 4.0 a LTE. Nová Xperia má v sobě i slot na karty microSD. Takže pokud vám kapacita interního úložiště nebude stačit, budete ji moci dále navýšit.

Smartphone napájí akumulátor s kapacitou 2300 mAh. To opravdu není mnoho (větší model má 3000mAh baterii), ale nedělejme ukvapené závěry a počkejme na testy. Pro někoho pak může být zklamáním i přítomnost Androidu 4.3 Jelly Bean. Novému Sony by slušel více KitKat, tedy verze 4.4. Ta by měla snad být dostupná do „několika týdnů“.

15adZdroj: AndroidCentral

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře