Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyHuawei P8 získal ocenění EISA za nejlepší spotřebitelský smartphone

Huawei P8 získal ocenění EISA za nejlepší spotřebitelský smartphone

Chytrý mobilní telefon P8 společnosti Huawei se může nově chlubit prestižním oceněním „European Consumer Smartphone 2015 – 2016“ udělovaným asociací EISA. Ocenění pro nejlepší spotřebitelský telefon ovládl čínský výrobce už potřetí za sebou.

EISA ocenila Huawei P8 zejména za „zdokonalený fotoaparát a mistrovskou úroveň kvality zpracování, jež poskytuje tomuto cenově dostupnému modelu vytříbený sofistikovaný vzhled“. Rovněž byla vyzdvižena kapacita baterie 2 680 mAh, objektiv fotoaparátu se světelností f/2.0 vyvinutý pro lepší výkon i při zhoršených světelných podmínkách a vynikající 5,2palcový Full HD IPS-NEO displej.

„Jsme pyšní za získání této ceny. Zavázali jsme se bojovat s výzvami v tomto odvětví a přicházet s revolučními nápady ve využití chytrých telefonů,“ řekla Glory Zhang, Chief Marketing Officer, Huawei Consumer Business Group (BG).

Firma Huawei získala cenu třetí rok po sobě. V předchozím roce uzmul prvenství model Ascend P7, u něhož byla vyzdvihována skvěle vypadající skleněná povrchová úprava, atraktivní cena, 8Mpx přední a 13Mpx hlavní fotoaparát. Huawei Ascend P7 je nyní k dostání ve více než 100 zemích světa a od jeho uvedení na trh bylo prodáno více než 7 milionů kusů. V roce 2013 byl vítězem stejné kategorie spotřebitelských smartphonů 6,16 mm tenký Ascend P6.

huawei-ascend-p8_a0b359788e88ad3a

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Skvělý mobil, měl jsem předchůdce, taky byl super. Bohužel jsem ho utopil na Machaci. 😀

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře