Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyHuawei P30 Pro s rozdělenými zády vypadá vážně fantasticky

Huawei P30 Pro s rozdělenými zády vypadá vážně fantasticky

Huawei představil na veletrhu IFA v Berlíně svůj špičkový smartphone P30 Pro ve dvou nových barevných provedeních. Současně se zástupci společnosti zmínili i o nové funkci „Night Selfie“, která vylepšuje kvalitu autoportrétů v nepříznivých světelných podmínkách a pochválit nezapomněli ani přicházející nadstavbu EMUI 10.

U dvou nových barevných kombinací se na první pohled výrobce nechal inspirovat telefony Google Pixel. Záda telefonu s kombinací lesklé a matné plochy vzhled ozvláštňuje. Zatímco horní část, kde se nachází fotomodul, je vyrobena z lesklého materiálu, spodní část, za kterou smartphone běžně držíme, má matný povrch. Díky tomu nedochází k ulpívání otisků prstů na zádech přístroje. Zda se Huawei P30 Pro v nových barvách Mystic Blue a Misty Lavender bude prodávat i v České republice jsme se však nedozvěděli.

V průběhu keynote se výrobce vrátil i k nedávné aktualizaci (9.1.0.193) pro P30(Pro), která do aplikace fotoaparát doplnila noční režim pro selfie. Sami jsme tuto novinku již stihli otestovat a tak můžeme s klidným svědomím napsat, že opravdu funguje. Pokud tedy na novou verzi EMUI svůj telefon zaktualizujete, dočkáte se kvalitnějších autoportrétů.

Kromě toho v Berlíně znovu zazněly hlavní výhody nadcházející verze uživatelského prostředí EMUI. Desátá generace nadstavby čínského výrobce nabídne více možností pro always-on displej, nové styly kalendáře, nové animace nebo vylepšený design v aplikacích. Největší novinkou EMUI 10 je ovšem tmavý režim (Dark mode) napříč celým systémem, kdy se do tmavých odstínů zahalí i aplikace třetích stran.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře