Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyHuawei FreeBuds 3 jsou první svého druhu, dorazí s aktivním potlačením okolního...

Huawei FreeBuds 3 jsou první svého druhu, dorazí s aktivním potlačením okolního hluku

Společnost Huawei na technologickém veletrhu IFA uvedla nová bezdrátová sluchátka FreeBuds 3. Snaží se zaujmout zbrusu novým čipem Kirin A1, vynikající regulací okolního hluku a nebo podporou nového standardu Bluetooth 5.1.

Nová sluchátka navazují na přechozím generaci, mají podobný design a na první pohled se tedy velmi podobají známějším AirPods od Applu. Jejich mozkem je Kirin A1, což je vůbec první čip, který byl speciálně navržen pro nositelné audio zařízení. Ve spojení s novým algoritmem výběru bluetooth signálu dokáže čipset dynamicky identifikovat dostupná frekvenční pásma a přepnout na volný kanál – pro uživatele to znamená stabilní připojení za všech podmínek. Dodejme, že sluchátka podporují standardy Bluetooth 5.1 a BLE 5.1.

Huawei FreeBuds 3 jsou první TWS (True Wireless Stereo) otevřená sluchátka, která podporují nejen redukci šumu při hovoru, ale zároveň i aktivní potlačení hluku v reálném čase. Mezi velké výhody patří i to, že sluchátka umí zachytit vibrace z kostí a tak vyhodnotit, co jsou okolní zvuky a co váš hlas. Zapnout nebo vypnout funkci ANC (Active Noise-Cancelling) lze snadno dvojitým ťuknutím na levé sluchátko.

Sluchátka dorazí v zaobleném pouzdře, které je vybaveno funkcí bezdrátového nabíjení. FreeBuds 3 tak lze nabíjet bezdrátovými nabíječkami i smartphony podporujícími reverzní bezdrátové nabíjení. Výrobce uvádí výdrž až čtyři hodiny na jedno nabití a dokonce až dvacet hodin, pokud se sluchátka používají spolu s nabíjecím pouzdrem.

Společnost Huawei plánuje spustit prodej sluchátek FreeBuds 3 v České republice na přelomu října a listopadu. Cena bude potvrzena později. Na výběr bude bílé a černé barevné provedení. Pro úplnost dodejme, že aktuální generace Freebuds se prodává už od 1 800 Kč.

 

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře