Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei na steroidech! Letos už prodal přes 200 milionů telefonů

Huawei na steroidech! Letos už prodal přes 200 milionů telefonů

Společnosti Huawei se letos podařilo prolomit další rekord. Ke svým prodejcům dodala už celkem 200 milionů smartphonů. Oproti minulému roku se jí stejný počet telefonů podařilo vydistribuovat dokonce o 64 dní dříve.

Tohoto úspěchu se podařilo dosáhnout především díky zajímavým produktům. Značce k dosažení vytoužené mety dopomohly mimo jiné i top modely série P30 a Mate 20 a zároveň prodeje sesterské značky Honor. Model P30 Pro v průběhu roku kraloval žebříčku DxOMark, v současné době je na první pozici prestižního benchmarku nový Mate 30 Pro.

Skvělého výsledku dosáhla firma navzdory enormnímu tlaku ze strany USA, které čínského giganta v květnu zařadily na takzvanou černou listinu a od té doby americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty. I přes ztížené podmínky tržby Huaweie ve třetím kvartálu dosáhly 610,8 miliardy juanů (78,36 miliardy eur) a zisková marže činila 8,7 %.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře