Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyDesítky tisíc za hraní na mobilu? Ti nejlepší o ně zabojují na...

Desítky tisíc za hraní na mobilu? Ti nejlepší o ně zabojují na Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách

Již počtvrté se na brněnském výstavišti odehraje největší turnaj určený milovníkům mobilních her – Samsung MČR v mobilních hrách. Nepůjde v něm pouze o prestiž, ale hráči si v případě úspěchu mohou odnést desítky tisíc korun. Účastníci si to mezi sebou rozdají ve třech populárních titulech.

Finálový turnaj se uskuteční 8. až 10. listopadu a stejně jako v loňském roce proběhne finále paralelně s finále turnaje Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách. Přímé přenosy z turnajů budou diváci moci sledovat na platformě HbbTV televize Prima a Twitch kanálech PLAYzone a Prima COOL.

V letošním roce probíhá kvalifikace celkem ve třech hrách. První z nich je nejrozšířenější karetní hra – Hearthstone. Zde proti sobě soupeří dva hráči, kteří si před zápasem vytvoří své unikátní balíčky s třiceti kartami. Druhým vybraným titulem se stala strategie Clash Royale, která kombinuje prvky sběratelské karetní hry, obrany věží a online bitevní areny pro více hráčů. Svoji šanci se ukázat budou mít i ti nejlepší v mobilní verzi známé hry Fortnite, která v současnosti drží titul nejoblíbenější hry v žánru Battle Royale. V něm je cílem hráče co nejdéle přežít na vybrané mapě. Poslední, který na ní zůstane, vyhrává.

Kde sledovat?

Pro zájemce, kteří se nebudou moc dostavit přímo na brněnské výstaviště bude připraveno několik možností. Živý přenos bude připraven na HbbTV a Twitch účtu televize Prima a agentura PLAYzone bude streamovat ze svého Twitch kanálu. Časy se mohou vzhledem k prodloužení zápasů měnit.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře