Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkySkládací Mate X se ještě ani nezačal prodávat a Huawei už chystá...

Skládací Mate X se ještě ani nezačal prodávat a Huawei už chystá nástupce

Společnost Huawei oznámila, že je připravena zahájit prodej svého ohebného smartphonu Mate X. Novinka se již nabízí v rámci předobjednávek, skladem ji však čínští prodejci budou mít až 15. listopadu. Cena je vysoká – 16 999 juanů, tedy v přepočtu více než 55 tisíc korun. Uvedení Mate X na globální trh zatím není v plánu.

Po několika odkladech je společnost Huawei připravena spustit prodej svého skládacího telefonu Mate X. Start prodeje je na příští měsíc naplánován pouze v domovské Číně. Uvedení smartphonu na dalších trhy výrobce zatím neplánuje.

Důvodem jsou americké sankce, kterým podnik čelí již od letošního května. Kvůli tomu se nové chytré telefony Huawei nemohou prodávat s plnohodnotným Androidem, chybí tedy klíčové aplikace společnosti Google jako jsou Mapy, e-mailovým klient Gmail, YouTube a především obchod s aplikacemi Google Play. Z toho důvodu by uvedení Mate X například v Evropě nedávalo žádný smysl. Ostatně firma evropským zákazníkům nenabídla ani špičkový Mate 30 Pro, bez klíčových aplikací to zkrátka nemá význam.

Navzdory restrikcím však společnost Huawei plánuje vydání vylepšené verze svého ohebného telefonu. Mate Xs by měl dostat modernější hardware, kdy Kirin 980 v aktuálním modelu nahradí Kirin 990 a vylepšení se dají zřejmě očekávat i v oblasti fotoaparátů. Samotný design telefonu se měnit nebude.

S novým Mate Xs se nicméně hned tak nesetkáme. Premiéra telefonu je naplánována až na březen příštího roku.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře