Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHuawei Mate 20 Pro se znovu dostal na oficiální seznam smartphonů pro...

Huawei Mate 20 Pro se znovu dostal na oficiální seznam smartphonů pro Android Q

Majitelé vybraných chytrých telefonů již mohou nějakou dobu testovat nové vydání operačního systému Android s pracovním názvem Q. Mezi podporované modely patřil dlouho i špičkový Huawei Mate 20 Pro. Poté, co se čínský výrobce v USA dostal na černou listinu, byl ale z beta programu bez milosti vyškrtnut. Před několika dny však došlo ke změně a Google telefon do oficiálního listu pro testovací znovu přidal.

Že se začíná něco dít, naznačují i další zprávy z posledních dní. Huawei se opět vrátil mezi členy SD Association a později i organizací Secure Digital, Wi-Fi Alliance a Bluetooth SIG. Výrobce tedy smí nadále používat USB, Wi-Fi, Bluetooth a standard microSD.

Je pravděpodobné, že se ale jedná pouze o dočasný krok, který souvisí s tříměsíčním odkladem restrikcí.  Jak se situace bude dál vyvíjet, poznáme až po 19. srpnu, kdy vyprší odklad sankcí, které proti Huaweii zavedl americký prezident Donald Trump.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře