Huawei Mate 20 Pro se znovu dostal na oficiální seznam smartphonů pro Android Q


Huawei Mate 20 Pro se znovu dostal na oficiální seznam smartphonů pro Android Q

Majitelé vybraných chytrých telefonů již mohou nějakou dobu testovat nové vydání operačního systému Android s pracovním názvem Q. Mezi podporované modely patřil dlouho i špičkový Huawei Mate 20 Pro. Poté, co se čínský výrobce v USA dostal na černou listinu, byl ale z beta programu bez milosti vyškrtnut. Před několika dny však došlo ke změně a Google telefon do oficiálního listu pro testovací znovu přidal.

Že se začíná něco dít, naznačují i další zprávy z posledních dní. Huawei se opět vrátil mezi členy SD Association a později i organizací Secure Digital, Wi-Fi Alliance a Bluetooth SIG. Výrobce tedy smí nadále používat USB, Wi-Fi, Bluetooth a standard microSD.

Je pravděpodobné, že se ale jedná pouze o dočasný krok, který souvisí s tříměsíčním odkladem restrikcí.  Jak se situace bude dál vyvíjet, poznáme až po 19. srpnu, kdy vyprší odklad sankcí, které proti Huaweii zavedl americký prezident Donald Trump.

Zdroj

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.