Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyApple výrazně zrychlí iPhony. iOS 13 vyjde na podzim!

Apple výrazně zrychlí iPhony. iOS 13 vyjde na podzim!

Výrazně vyššího pracovního tempa by se měly dočkat chytrá zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. Apple totiž pro ně totiž chystá zbrusu novou verzi operačního systému, která je výrazně zrychlí.

Na včerejší tiskové konferenci Applu, kde byla nová verze iOS s pořadovým číslem 13 oficiálně představena, jsme se dozvěděli spoustu novinek. Zástupce cupertinského gigantu Craig Federighi  např. uvedl, že odemykání obličejem, tedy přes Face ID, má být na chytrých telefonech rychlejší až o 30 procent. Výrazně zrychlit se má také instalace aplikací a aplikace a hry se mají spouštět až dvakrát rychleji.

Fanoušci platformy iOS se mohou samozřejmě těšit i na celou řadu užitečných vychytávek: například na tmavý režim, který má podporovat všechny aplikace včetně notifikací, vylepšenou klávesnici s podporou zadávání textu pomocí tahu prstu, dále má být přítomna vylepšená aplikace Fotky s podporou umělé inteligence a chytřejší bude i virtuální asistentka Siri a vylepšeno bude i zabezpečení samotného systému.

Nová verze systému poběží na všech zařízeních, na které bylo možné nainstalovat iOS 12, s výjimkou iPhonů 6 a 6 Plus. Vydání finální verze iOS bychom se měli dočkat na podzim, pravděpodobně s uvedením nových iPhonů do prodeje.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře