Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHuawei během roku prodal 16 milionů smartphonů P20 a P20 Pro

Huawei během roku prodal 16 milionů smartphonů P20 a P20 Pro

Huawei chce dobýt svět chytrých telefonů a stát se jejich největším prodejcem. Letos se tomuto cíli významně přiblížil, když prodal více než 200 milionů smartphonů; loni to bylo 153 milionů.  Mobily čínského výrobce používá půl miliardy lidí z více než 170 zemí světa. Upozornil na to server GSMArena.com.

Vysoké prodeje vykázala dobře vybavená střední třída, kterou zastupují povedené modely Nova 3 a Nova 4, jichž se souhrnně prodalo 65 milionů. U zákazníků se dařilo také špičkovým P20 a  P20 Pro, kterých se prodalo přes 16 milionů kusů. Za úspěch se dá považovat i 5 milionů prodaných telefonů z řady Mate 20 – ty se přitom prodávají teprve dva měsíce.

Úspěšný letošní rok oslaví Huawei vydáním speciální edice modelu Mate 20 Pro. Ten se do obchodů dostane nově v provedení s 8 GB RAM a 256GB interní pamětí (základní model je vybaven 6 GB RAM a 128 GB). Prodávat by se měla začít také Nova 4 v tmavě-červené barvě.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře