Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei Ascend G7: Poctivý kus hliníku s velkým displejem za fajn cenu

Huawei Ascend G7: Poctivý kus hliníku s velkým displejem za fajn cenu

Huawei zahájil na českém trhu prodej nového smartphonu s Androidem. Ascend G7 vyniká především kompaktní konstrukcí těla a 5,5palcovým HD displejem. Dostupný je v šedé barvě za doporučenou maloobchodní cenu 7 990 Kč s DPH.

Ascend G7 je telefon, u kterého výrobce použil technologii nanolisování (Nano Molding Technology, NMT), díky které má kovovou kompaktní konstrukci a zároveň i štíhlé tělo s povrchovou úpravou příjemnou na dotyk.

Srdcem telefonu je 1,2GHz čtyřjádrový procesor od Qualcommu a pohání jej lithium-polymerová baterie s kapacitou 3 000 mAh. Ascend G7 je rovněž vybavený proprietární technologií úspory energie, která nabízí tři úsporné režimy – normální, inteligentní a ultra úsporný. Telefon tak vydrží na jedno nabití jeden a půl dne intenzivního využívání a na 10 procent nabití baterie dokáže fungovat dalších 24 hodin.

Pro zobrazování informací slouží na čelní straně umístěný rozměrný 5,5palcový displej s HD rozlišením. Co se další výbavy týče, tak smartphone podporuje vysokorychlostní sítě LTE, takže filmy lze stáhnout v řádu několika minut a soubory, na nichž pracujete, uploadovat za několik sekund rychlostí až 150 Mbps, a má dva fotoaparáty s vysokým rozlišením. Zadní s 28mm širokoúhlým BSI objektivem a rozlišením 13 Mpx a čelní 5Mpx přední fotoaparát se širokoúhlým objektivem s úhlem 88 stupňů.

Huawei Ascend G7 je na českém trhu dostupný od 19. listopadu u všech velkých online prodejců a ve volné distribuci v šedé barevné verzi za doporučenou maloobchodní cenu 7 990 Kč vč. DPH.

Ascend G7 Ascend G7 2 Ascend G7_1 Huawei Ascend G7_Group 2_Hi res Huawei Ascend G7_Group 3_Hi res

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře