Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyHTC si žehlí reputaci. Vysvětluje, proč model Desire HD nemůže dostat aktualizaci...

HTC si žehlí reputaci. Vysvětluje, proč model Desire HD nemůže dostat aktualizaci na Android 4.0 ICS

Je tomu přibližně týden, co jsme vás informovali o tom, že chytrý telefon Desire HD z dílen společnosti HTC dlouho slibovanou aktualizaci na nový Android 4.0 Ice Cream Sandwich nedostane. Majitelé tohoto modelu oprávněně zuřili a zuří a tak asijský výrobce přichází s vysvětlením, co jej k nepopulárnímu kroku nakonec vedlo.

?Slyšeli jsme vaše názory na naše rozhodnutí, že nebudeme aktualizovat HTC Desire HD na Android 4.0 ICS. Plně chápeme, že jde o kontroverzní rozhodnutí.

Souvisí to se způsobem rozdělení paměti na Desire HD a větší velikostí Androidu 4.0, takže by interní paměť musela být znovu rozdělena, čímž by došlo ke smazání uživatelských dat.

Zatímco technicky pokročilí uživatelé mohou toto řešení považovat za přijatelné, většina zákazníků nikoliv. Také jsme uvažovali o způsobech, jak snížit celkovou velikost softwarového balíku, ale to by mělo dopad na vlastnosti a funkce, které zákazníci v současné době používají. I po instalaci aktualizace se objevila další technická omezení, která by měla negativní dopad na spokojenost uživatelů.

Jsme přesvědčeni, že aktualizace by měla vždy zlepšit uživatelský komfort a proto každou pečlivě posuzujeme podle tohoto kritéria. I když si uvědomujeme zklamání z tohoto rozhodnutí, věříme, že dopad na uživatelský zážitek by byl příliš velký. Jsme si vědomi toho, že jde o změnu rozhodnutí ve srovnání s naším předchozím prohlášením a za to se opravdu omlouváme,? stojí v prohlášení HTC.

Pokud telefon Desire HD vlastníte, pokládáte toto vysvětlení za dostatečné? Nebo jste na HTC stále naštvaní? Dejte nám v každém případě vědět v diskuzi.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Hmmmm…tento duvod už jsem někdy slyšel…že by Desire?
    Mimochodem kolik zabírá HTC sense? 😀

  2. Vůbec se HTC nedivym mám sensation xe a po aktualizaci na 4 androjdu došlo k výraznému zpomalení celého systému i po tovarnim nastavení stejne tak dopadl i sensation

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře