Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyHTC One mini 2 dorazil do českých obchodů, žádný prcek to ale...

HTC One mini 2 dorazil do českých obchodů, žádný prcek to ale není

HTC One mini 2 je zmenšenou verzi svého vrcholného modelu One M8, má stejný design i konstrukci, výbava je ale o něco chudší. Nechybí však poznávací znamení nových přístrojů od HTC, tedy duální reproduktory, umístěné v horní a spodní části čela telefonu.

Novinka One mini 2 je v prodeji od včerejšího dne za doporučenou cenu 12 999 Kč.

Displej nového HTC má HD rozlišení 1 280 × 720 obrazových bodů a úhlopříčku 4,5 palce. Smartphone tedy není žádná miniatura, jak se nám výrobce značením snaží namluvit, displej je už skoro tak velký, jaký měl původní „velký“ One (4,7 palce).

HTC One mini 2 používá čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,4 GHz. Předchůdce měl jen dvoujádrový procesor na stejné frekvenci. Paměť RAM má stejnou kapacitu 1 GB. Stejná je i vestavěná uživatelská paměť s kapacitou 16 GB. Tentokrát ji však můžete rozšířit pomocí paměťových karet. Předinstalovaný Android 4.4 maskuje komplexní rozhraní Sense 6, s velkým modelem novinku spojuje také dvojice výkonných reproduktorů BoomSound.

Další výbava zahrnuje WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, přední pětimagapixelový foťák pro selfie a hlavní třináctimegaixelový fotoaparát se schpopností natáčet Full HD video, který ovšem není typu UltraPixel.

HTC One mini 2_PerLeft_Gold

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře