Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyHru Sea Hero podporující výzkum demence si v Česku stáhlo přes 100...

Hru Sea Hero podporující výzkum demence si v Česku stáhlo přes 100 tisíc lidí

Mobilní hru Sea Hero, která pomůže vědcům v boji proti demenci, si v České republice stáhlo přes 100 tisíc lidí. T-Mobile Czech Republic tak ve skupině Deutsche Telekom dosáhl jednoho z nejvyšších počtů stažení. Ze zemí skupiny DT se srovnatelným počtem obyvatel si hru stáhlo více uživatelů pouze v Maďarsku (přes 120 tisíc). Absolutně největšího počtu stažení bylo dosaženo v USA (přes 150 tisíc), kde ale žije v porovnání s Českou republikou zhruba třicetkrát více obyvatel.

Hráč Sea Hero se stává mořeplavcem, který brázdí vody moří a oceánů a fotí jejich obyvatele. Při tom uplatní zejména svůj postřeh a smysl pro orientaci. Právě zhoršení schopnosti prostorové orientace je jedním z průvodních jevů Alzheimerovy choroby, která je nejčastější příčinou demence. Hraním hry lidé vědcům pomohou tomuto procesu lépe porozumět a rozlišit, kdy je zhoršení schopnosti orientace přirozeným důsledkem stárnutí a kdy už symptomem nemoci. Na základě toho pak bude možné vyvinout nové a mnohem přesnější diagnostické testy na demenci a pokročit v její léčbě. Shromážděná herní data jsou poskytnuta výzkumnému ústavu University College London, kde je vědci zkoumají. Úspora času v porovnání s klasickým výzkumem je obrovská.

Přesně před měsícem operátor oznámil, že hru si celosvětově do svých chytrých telefonů a tabletů uložil už milion lidí, kteří jejím hraním poskytli vědcům data odpovídající více než 1 500 rokům klasického výzkumu.

[appbox googleplay com.glitchers.catchhero]

[appbox appstore id1034383306]

4 2 5

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Počet stažení ukazuje na kvalitu propagace, nikoli na kvalitu hry samotné. I já si ji stáhl, ale vydržela v mobilu asi 15 minut.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře