Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyČínský Tencent koupí tvůrce hry Clash of Clans

Čínský Tencent koupí tvůrce hry Clash of Clans

Tencent kupuje většinový podíl ve firmě Supercell, která se se proslavila hlavně on-line hitem Clash of Clans. Jedná se o jeden z největších obchodů herního světa. Za 73% podíl totiž čínská společnost zaplatí devět miliard dolarů, tedy zhruba 215 miliard korun.

Podle technologického webu The Verge je však obchod výhodný pro obě strany. Japonská investiční banka SoftBank, které podíl v Supercellu patřil, si totiž díky akvizici bude moci umazat část velkého dluhu, který ji před třemi lety vznikl v souvislosti s koupí amerického operátora Sprint.

Vývojářské studio Supercell založilo svůj úspěch na takzvaných free-to-play hrách s mikrotransakcemi. Jde o bezplatné hry, za jejichž stažení se neplatí ani koruna. Uživatelé však mohou směnit skutečné peníze za ty virtuální a za ně pak vylepšovat postavy, či dokupovat různé předměty, a získat tak cennou konkurenční výhodu nad ostatními hráči.

Kromě Clash of Clans najdeme v portfoliu Supercell i tituly Hay Day, Boom Beach, Battle Buddies, Pets vs Orcs, Spooky Pop či Clash Royale. Možná jste některý z nich někdy hráli…

hra

Zdroj: The Verge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře