Zákazník má smůlu. Sony Xperia XA ze 16 GB paměti nechá dostupných jen 5,5 GB


Zákazník má smůlu. Sony Xperia XA ze 16 GB paměti nechá dostupných jen 5,5 GB

Sony Xperia XA má interní paměť o kapacitě 16 GB. Jak to tak ale u smartphonů bývá, jedná se o velikost „čistého“ úložiště, ze kterého notnou část ukusuje systém včetně grafické nadstavby a předinstalovaných aplikací.

Výrobce na svých stránkách tvrdí, že firmware Xperie XA zabírá přibližně 5 GB a zbylých 11 GB zůstává uživateli pro aplikace, hry a video. Není to tak docela nepravda, jenže když vezmeme v potaz, že zhruba polovinu z těch 11 GB zabírají předinstalované aplikace (a jejich aktualizace), vypadá vše rázem úplně jinak. Velkým problémem přitom je, že tyto zbytečné aplikace nejde smazat, lze je pouze vypnout. Pokud uživatel nechce svůj telefon rootnout (čili odemknout a přijít o záruku), má prostě smůlu, jinak se firmware od balastu vyčistit nedá.

Je zajímavé, že zatímco většina výrobců ztenčuje své nadstavby a ubírají ze seznamů předinstalovaných aplikací, Sony se rozhodlo jít proti proudu a proti možnostem zákazníků.

Zdroj: Xperia.cz

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: Zákazník má smůlu. Sony Xperia XA ze 16 GB paměti nechá dostupných jen 5,5 GB


  1. Tesid

    Uz by se tomu meli podivat na zoubek. Je to defakto podvod na zakaznika. BFU nam vraceji ve 14 denkach telefony z tohodle duvodu tak z 50% vracenych pristroju.
    I pro me je to suparna ten soft by mel jit smazat pokud ho jako uzivatel nechci.
    Naco me je 5 aplikaci na amazon?? Priklad.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.