Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHraní her se mu stalo osudným: Tři dny v kuse seděl u...

Hraní her se mu stalo osudným: Tři dny v kuse seděl u počítače a pak zemřel

Počítačové hry jsou skvělou zábavou, pokud se však na nich člověk stane závislý, může se mu to stát osudným. Nejdříve ztratí kontakt se svým okolím a možná i práci a v pokročilejším stádiu závislosti se k tomu přidají závažné zdravotní problémy. Ty pak samozřejmě mohou vyústit až ve smrt. 

Pravidelný 32 letý taiwanský hráč Hsieh si zašel do internetové kavárny, aby se mohl věnovat svým oblíbeným hrám. Po 72 hodinách ho s hlavou položenou na stole a bezvládného našel jiný návštěvník kavárny, který rychle přivolal zdravotnickou záchrannou službu. Doktor po příjezdu na místo konstatoval smrt a uvedl, že její příčinou pravděpodobně byla náhlá zástava srdce, kterou způsobilo chladno v místnosti a celkové vyčerpání.

Obsluha kavárny nad neštěstím vyjádřila své politování a dále uvedla, že hráči nevěnovali žádnou pozornost, neboť byl pravidelným návštěvníkem kavárny a několika denní herní seance proložené krátkým pospáváním u něj nebyly ničím neobvyklým.

Smrt člověka, který dlouho vysedává u videoher, není ničím neobvyklým. Před několika měsíci podobný osud potkal jiného Asiata a zcela jistě se nejedná o poslední případ. Lidé totiž zapomínají, že i když pouze sedí, pro organismus je několika denní soustředění proložené jen minimem spánku značně vyčerpávající. Nehledě na to, že bez pravidelného protahování nohou hrozí i embolie tak, jako při dlouhých letech. Až se tedy příště zaseknete u nějaké hry, mějte to na paměti a pravidelně spěte, pohybujte se a pijte a jezte.

Man-dies-gaming-taiwan-KitGuru

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Dneska ti hráči nic nevydrží! Pamatuji jak se spouštěl L2 server jsme jeli nonstop skoro 4 dny a bylo to boží! Byl to stejnak noob.. když hraje v kavárně

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře