Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyVedoucí marketingový parcovník Applu prohlásil, že Google Glass by nikdo normální nenosil

Vedoucí marketingový parcovník Applu prohlásil, že Google Glass by nikdo normální nenosil

Google Glass se nikdy moc nedařilo. Nepočítáme-li vlnu nevole, která se zvedla kvůli vestavěnému fotoaparátu, osudným se jim stalo hlavně to, že jejich využití v běžném životě nebylo zrovna jasné a že ani design brýlí nebyl takový, aby si z něj široká veřejnost sedla na zadek. Google tedy před nedávnem své chytré brýle Google Glass Explorer Edition stáhl z trhu, což se neobešlo bez komentáře šéfa marketingu Applu. 

Phil Schiller, vedoucí marketingový pracovník Apple, při stažení Google Glass z trhu konkrétně prohlásil: „Nemůžu uvěřit, že si myslí (Google), že něco takového by někdo nosil“.

Ačkoliv chytré brýle od Googlu byly propadákem, do budoucna by využití mohly najít. Když se tak zamyslíme, v některých profesích by se toto zařízení mohlo stát dokonce nepostradatelným. Mohli by je využívat chirurgové, vědci, nevidomí lidé, nebo například pracovníci nadnárodních společností jako skvělý prostředek k okamžitým videokonferencím. Z citace výše je však zřejmé, že Apple v nejbližší budoucnosti do tohoto segmentu ničím nepřispěje. V chytrých brýlích zatím nevidí žádné zisky a ani způsob, kterak budovat svou image.

A co vy? Věříte v budoucnost chytrých brýlí? Nebo si myslíte, že taková technologie je spíše utopie? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem!

423989-google-glass

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. To sme uz zistili sami davno predtym, ako obohatil svet touto jasnozrivou myslienkou. Pan je mozno zvyknuty, ze jeho zakaznici su ovce.

  2. emócie, emócie a zas len emócie… 🙂 v apple corp. už zanel podobný výrok… jobs, ked bránil 3,5″ displej iphone4 prehlásil na margo telefónov v vačšou uhlopriečkov: „Nikto si nekúpi veľký telefón.“ 🙂 🙂 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře