Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S5 dostává na Slovensku Android 5 Lollipop

Samsung Galaxy S5 dostává na Slovensku Android 5 Lollipop

Uživateli netrpělivě očekávaná aktualizace pro smartphone Galaxy S5 konečně dorazila také na Slovensko. Software má velikost přibližně 1,5 gigabajtu a stáhnout a nainstalovat si ho musíte přes počítačový program Kies.

Update přináší změny navenek i uvnitř. Novinkou je samozřejmě tzv. Material Design. Výraznými změnami prošla notifikační lišta, nabídka naposledy spuštěných aplikací, ale také barevné provedení systému. Přibyly nové animace, přechody a nativní aplikace po novém mění barvu oznamovací lišty přesně, jak na čistém Androidu 5.0 Lollipop.

Novinkou je také běhové prostředí ART, které nahradilo Dalvik. V tomto prostředí se aplikace pomaleji instalují a zabírají více místa, nicméně jejich spuštění a samotný běh je mnohem rychlejší. Zapomenout nesmíme ani na Project Volta, který je navržen tak, aby přístrojům šetřil baterii.

loll

 

foto: sammobile

 

Zdroj: AndroidForum.sk

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře