Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyHonor si u uživatelů zavařil. Na Honor Play nechce dodat nový Android

Honor si u uživatelů zavařil. Na Honor Play nechce dodat nový Android

Pokud vlastníte chytrý telefon Honor Play, je možné a pravděpodobné, že se nedočkáte aktualizace na systém Android 10 ani uživatelského prostředí EMUI 10. Objevily se totiž informace, které to potvrzují. Konkrétně to na twitteru uvedlo zastoupení výrobce v Indii.

„S lítostí vám musíme oznámit, že pro vaše zařízení nebude z důvodu hardwarových omezení dostupný Android 10 s nadstavbou EMUI 10, protože pro optimální běh systému jsou vyžadovány lepší specifikace. Děkujeme za pochopení a trpělivost,“ uvedlo zastoupení Honoru.

Samozřejmě, že tento argument nedává žádný smysl, protože Honor Play má identický procesor (Kirin 970) jako např. Honor 10 nebo Huawei P20, a oba tyto telefony update dostanou.  Netrvalo tak dlouho a společnost Honor to na sociálních sítích od majitelů smartphonu Play pořádně schytala.

A jejich rozhořčení se upřímně vůbec nedivíme. I my v redakci jsme si totiž mysleli, že praktikám, kdy výrobci svou neochotu investovat čas do vývoje aktualizací omlouvali nedostatečně výkonným hardwarem daného zařízení, už dávno odzvonilo.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře