Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyČtečku otisků prstů na Galaxy S10 lze oklamat, přiznal Samsung. Aktualizace je...

Čtečku otisků prstů na Galaxy S10 lze oklamat, přiznal Samsung. Aktualizace je na cestě

Poté, co tento týden vyšlo najevo, že se některým uživatelům podařilo odemknout smartphony Galaxy S10 i s jiným než do paměti naskenovaným a uloženým otiskem prstu, bylo jen otázkou času, kdy se dozvíme, že výrobce pracuje na aktualizaci, který nedostatek vyřeší. A skutečně, stalo se tak v uplynulých hodinách, kdy jihokorejský gigant ujistil, že zásadní softwarový update vydá velmi brzy.

Samsung u vlajkových modelů S10e, S10 a S10+ použil ultrazvukovou čtečku, která je na rozdíl od optických alternativ výrazně spolehlivější a bezpečnější. Jak se však ukazuje, ani toto řešení není stoprocentně bez chyb.

Skulinu v zabezpečení, respektive ve funkčnosti ultrazvukové čtečky, odhalila jedna Angličanka, která si na svůj telefon zakoupila levné silikonové pouzdro s jemným vzorkem chránící telefon ze všech stran, tedy i včetně displeje. Po instalaci krytu zanedlouho zjistila, že svůj telefon může odemknout i levou rukou, což jí přišlo zvláštní, protože žádný z prstů této ruky nebyl v telefonu zaregistrován. Požádala proto manžela, aby také zkusil, jestli se mu podaří telefon odemknout. A vskutku, stalo se.

Když se celá věc provalila a začala medializovat, Samsung přispěchal s informací, že se mu chybu podařilo replikovat. Ona je ale celá věc mnohem jednodušší, i když se o tom příliš nikde nepíše: pokud totiž na telefon nainstalujete stejný či podobný kryt jako zmíněná žena a registrujete přes něj otisk, čtečka otisků neregistruje papilární linie bříška vašeho prstu, nýbrž spodní část gelového pouzdra. Tak prosté to je. Výsledkem pak je, že se do telefonu dostane úplně každý.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře