Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyHonor MagicWatch 2 dostávají aktualizaci, nově měří také okysličení krve

Honor MagicWatch 2 dostávají aktualizaci, nově měří také okysličení krve

Společnost Honor znovu dokazuje, že se o své chytré hodinky MagicWatch 2 opravdu příkladně stará. Díky poslední aktualizaci se jejich majitelé mohou těšit na dvě nové funkce. Smartwatch nyní zvládají měřit okysličení krve a přibyla také možnost sledování mestruačního cyklu, i když zatím pouze u menší 42mm varianty.

V první velké aktualizaci svých hodinek se Honor – jak jinak, zaměřil na funkce, které uživatelům usnadní udržet se ve formě. MagicWatch 2 od nynějška umí změřit okysličení krve v krevním oběhu a tak mohou uživatelům pomoci včas identifikovat problém, případně jim doporučit vyhledání lékařské pomoci.

Proč je monitoring SpO2 důležitý?

Jak známo, čím je obsah kyslíku v krvi vyšší, tím se zlepšuje fungování celého metabolismu. Okysličení krve by se v optimálním stavu mělo pohybovat kolem 94 %. Pokud skóre klesá pod 89 %, značí to nižší okysličení krve, které může zapříčinit pocity únavy, ospalosti nebo malátnosti. Pokud vás tedy často bolí hlava a jste unavení, možná máte s okysličením krve problémy.

Druhou velkou funkcí, které do MagicWatch 2 výrobce dodal, je monitoring menstruačního cyklu. Ten umí sledovat jednotlivé cykly a symptomy včetně předpovědi a zvládá zobrazování dat u jednotlivých period.

Navíc notifikace upozorní na blížící se periodu několik dní předem, podle toho, jak si to uživatelky na hodinkách nastaví. Monitoring mestruačního cyklu je zatím dostupný pouze pro menší hodinky velikosti 42 milimetrů, vetší varianta by měla funkci obdržet s další aktualizací.

Chytré hodinky Honor MagicWatch 2 se na našem trhu prodávají za 4 999 Kč s DPH. Výjimkou jsou 42milimetrové zlaté s kovový řemínkem. Za ty zaplatíte 5 999 korun.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře