Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyHodinky od Applu se blíží. iWatch budou mít 2,5" displej a snímač...

Hodinky od Applu se blíží. iWatch budou mít 2,5″ displej a snímač tepové frekvence

Ačkoli Apple dosud nepotvrdil vývoj chytrých hodinek, které se zatím označují jménem iWatch, spekulací stále přibývá. Ty poslední říkají, že iWatch mají větší displej s úhlopříčkou 2,5 palce a nebudou postrádat ani bezdrátové dobíjení a měřič srdečního tepu.

Aniž by Apple cokoliv potvrdil nebo oznámil, lavina zpráv o chystaných hodinkách iWatch zahlcuje internet. Jasnější kontury dal nyní různým domněnkám server Reuters, který píše o velikosti displeje nositelného příslušenství, stejně jako o prodejním výhledu kalifornského výrobce.

Displej hodinek prý bude mít úhlopříčku 2,5 palce, což je údaj shodný s velikostí displeje aktuální verze iPodu Nano. Jde o informaci celkem překvapivou. Podle dřívějších zpráv Apple testoval dva prototypy hodinek:  jeden měl používat 1,3 palce displej, druhý pak displej s úhlopříčkou 1,5 palce. Zprávy o větším 2,5palcovém (dotykovém) displeji se objevují poprvé. To samé platí pro senzor, který bude měřit tep uživatelů hodinek.

iWatch se začnou prodávat letos v říjnu. Sériová výroba nového iOS zařízení začne ještě tento měsíc, uvádí Reuters.

jba-ipod-nano-7g-13-with-6g

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře