Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPro Nexus 5 je dostupný Android 4.4.4 KitKat, další zařízení budou následovat

Pro Nexus 5 je dostupný Android 4.4.4 KitKat, další zařízení budou následovat

Společnost Google zahájila distribuci nové verze operačního systému Android. Tentokrát vydává verzi 4.4.4 KitKat. Nutno však upozornit že se nejedná o update přinášející nové funkce, nýbrž se zaměřuje na bezpečnostní nedostatky, včetně chyby spojené s OpenSSL.

Momentálně je software dostupný OTA (over-the-air) pouze pro mobilní telefon Nexus 5. Pokud jste ale trochu zruční, můžete si ROM už teď nainstalovat i na WiFi verzi Nexusu 7 (2013), Nexus 10, Nexus 4 a Nexus 7 (model 2012 ve WiFi i 3G).

K dispozici jsou totiž Factory Images (tedy „obrazy“ systému, sloužící ke kompletní obnově zařízení například po nehodě při testování různých neoficiálních ROM) – hračičkové jistě vědí o čem je řeč.

nexus-5-android

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Ach jo, á mám pořád verzi 4.1.2, holt výrobce na mě z vysoka sere. A Google dneska nabízí 4.4.4. Blbá fragmentace . . .

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře