Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHewlett Packard bude propouštět, o zaměstnání přijde 9 000 lidí

Hewlett Packard bude propouštět, o zaměstnání přijde 9 000 lidí

Výrobce počítačů Hewlett-Packard kvůli plánované restrukturalizaci a úsporám zruší až devět tisíc pracovních míst. Společnost to oznámila v nejnovějším tiskovém prohlášení. Rozhodnutí je součástí širšího plánu, který má firmě pomoci snížit náklady a zjednodušit podnikání na trhu.

Zpráva uvádí, že počet zaměstnanců by měl v následujících měsících klesnout o 7 000 až 9 000 z nynějších zhruba 55 000. O zaměstnání tedy přijde zhruba šestnáct procent lidí, které firma celosvětově zaměstnává. Podnik zároveň oznámil, že správní rada schválila na svém zasedání na konci září zpětný odkup akcií za pět miliard USD.

Společnost Hewlett-Packard prochází obdobím restrukturalizace a tak se jí čas od času nevyhýbá ani masivní propouštění. Rozhodnutí o dalším zeštíhlení podniku přichází v době, kdy firma po čtyřech letech mění vedení. Od 1. listopadu se novým ředitelem stane Enrique Lores, který nahradí Diona Weislera.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře