Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyHerec Harryho Pottera v první upoutávce na film o GTA. Podívejte se!

Herec Harryho Pottera v první upoutávce na film o GTA. Podívejte se!

Film The Gamechangers čerpá z knihy s názvem Jacked: The Outlaw Story of Grand Theft Auto a je založený převážně na soudních dokumentech a dobových rozhovorech s lidmi. Příběh se odehrává mezi roky 2002 až 2005 a zaměřuje se na kontroverze doprovázející vydání třetího pokračování GTA. V čele protestů stál tehdy právník a aktivista Jack Thompson, který usiloval o to, aby hra byla stažena z prodeje.

Hlavní roli si střihne Daniel Radcliffe, který ztvární Sama Housera, jednoho ze zakladatelů společnosti Rockstar Games. Amerického právníka Thompsona, jenž usiluje o zákaz úspěšné herní série, si zahraje Bill Paxton. Britská televize BBC Two ohlásila premiéru filmu na 15. září.

Není bez zajímavosti, že vznik The Gamechangers se pranic nelíbí vydavatelství Rockstar, které k jeho natáčení nebylo pozváno. Firma proto zažalovala BBC, a to údajně kvůli obavám z poškození obchodní známky. Režie filmu se ujal Owen Harris, který pracoval také na některých dílech seriálů Misfits: Zmetci a Černé zrcadlo.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře