Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyHackeři se dostali na účty šéfa Facebooku na sociálních sítích

Hackeři se dostali na účty šéfa Facebooku na sociálních sítích

Hackerům ze skupiny OurMine se podařilo nabourat do účtů zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga na sociálních službách Twitter, LinkedIn a Pinterest.

Zástupci Facebooku sdělili, že na Zuckerbergův facebookový účet se hackeři nedostali a nepronikli ani do jeho Instagramu. Tuto fotografickou službu, kterou po celém světě využívají desítky milionů lidí, Facebook za miliardu dolarů odkoupil v roce 2012. Napadeny byly pouze Zuckerbergovy účty na sítích Twitter, LinkedIn a Pinterest, které údajně téměř nepoužívá.

Hackeři se proniknutím na tyto účty pochlubili na Twitteru, kde uvedli, že jim v žádném případě nešlo o odcizení virtuální identity či nějakých citlivých dat, ale že pouze testovali Zuckerbergovo zabezpečení. Samotný šéf Facebooku se k útoku kyberzločinců oficiálně nevyjádřil.

Dvaatřicetiletý Zuckerberg je podle letošního žebříčku časopisu Forbes šestým nejbohatším člověkem na světě s majetkem v hodnotě 44,6 miliardy dolarů (více než bilion Kč).

zuckerberg-password-hack

Zdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře