Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyHuawei chce být největším výrobcem smartphonů na světě

Huawei chce být největším výrobcem smartphonů na světě

Podle listu The Wall Street Journal chce čínská společnost Huawei během následujících pěti let předstihnout Samsung a Apple a stát se jedničkou na trhu se smartphony. O ambiciózních plánech promluvil šéf divize pro spotřební elektroniku Richard Yu.

Na český trh s chytrými telefony značka Huwaei oficiálně vstoupila v roce 2011. Do té doby firma nabízela smartphony v ČR jen přes operátory, kteří je prodávali pod vlastními názvy. Tváří marketingové kampaně výrobce v Česku je Jaromír Jágr.

Jedničkou na globálním trhu se smartphony je nadále jihokorejská firma Samsung, která v prvním čtvrtletí letošního roku prodala 81,2 milionu přístrojů. Světová dvojka, americká společnost Apple, si mohla započítat ve stejném období výsledek 51,6 milionu prodaných telefonů. Huawei je dnes třetím největším výrobcem, když zaznamenal meziroční nárůst prodejů o 60 procent a během prvního kvartálu prodal 28,9 milionu přístrojů.

1-8-500x328

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře